W piątek 6. kwietnia biuro senatora Rafała Ślusarza w Gryfowie Śląskim zamieniło się w wystawę sztuki. Na sztalugach stanęły bowiem prace uczestników okręgowego etapu ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Orzeł Biały - nasza duma", organizowanego przez Kancelarię Senatu pod patronatem marszałka Senatu RP.

Senator był organizatorem okręgowego etapu i fundatorem nagród głównych oraz wyróżnień dla uczestników konkursu, którzy ze swoimi rodzicami i pedagogami wypełnili tego dnia biuro po brzegi. Nieprzypadkowo konkurs odbywa się właśnie teraz - rok 2018 to rok jubileuszowy, 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Nadesłano 67 prac z 17 szkół podstawowych i 5 ponadpodstawowych. Godło z Białym Orłem w koronie można było przedstawić w dowolnej technice plastycznej, więc komisja (w składzie której zasiadali m.in. senator, Jolanta Kuczyńska oraz Iwona Tatarczuk) musiała wybierać spośród różnych rodzajów prac: ilustracji, wydzieranek, rzeźb i kompozycji korzystających z wielu technik jednocześnie. Było to nie lada wyzwaniem, ponieważ wszystkie prace były wyjątkowe. Zwycięzcom etapu okręgowego - Szymonowi Grzelińskiemu i Natalii Kowalczyk - oprócz nagród rzeczowych senator ufundował wyjazd do Warszawy, gdzie zaprezentowali swoje prace w Senacie podczas ogólnopolskiego etapu konkursu.

Wystawa nie miałaby tak pięknej oprawy bez fachowej pomocy Pani dyrektor Biblioteki Marzeny Wojciechowskiej, Pana Pawła Rubaja i Pani Agnieszki Bogusz-Pruszczyńskiej, za co serdecznie dziękuje senator Rafał Ślusarz i dyr. biura Urszula Maga.

Więcej zdjęć z wydarzenia można obejrzeć w galerii poniżej.

fot. Sebastian Deli

 

 

© Rafał Ślusarz 2016-2023.